انواع سقف کاذب کناف

سقف‌های کاذب کناف به دو دسته کلی سقف کناف ثابت و سقف کناف متحرک (مشبک) تقسیم می‌شوند.

سقف کاذب کناف ثابت

سقف کناف ثابت فراز مد اردبیل
سقف کناف ثابت فراز مد اردبیل

در ساخت این نوع سقف از پنل‌های گچ و سیمانی استفاده می‌شود. زیرسازی آن نیز به وسیله پروفیل‌های فولادی سبک انجام می‌شود. این سقف در دو مدل ساده و طرح دار است.

سقف کاذب کناف ثابت ساده

سقف-کناف-ثابت-ساده فراز مد اردبیل
سقف-کناف-ثابت-ساده فراز مد اردبیل

در سقف های کاذب ساده دو نوع قابلیت اجرا تیپ A و تیپ B وجود دارد. تیپ A مخصوص فضاهای بالای ۵۰ متر مربع است و  تیپ B برای فضاهای کمتر از ۵۰m یا دهانه کمتر از ۴ متر است.

سقف کاذب کناف ثابت دکوراتیو

دکوراتیو-دیوار-کناف فراز مد اردبیل
دکوراتیو-دیوار-کناف فراز مد اردبیل

در سقف کاذب‌های دکوراتیو بستگی به نوع طرح مصالح مصرفی از جمله ضخامت پانل و حجم سازه‌های اف ۴۷- U36- ال ۲۵ متفاوت است.

سقف کاذب کناف متحرک (مشبک)

سقف-کاذب-کناف-مشبک-یا-متحرک فراز مد اردبیل
سقف-کاذب-کناف-مشبک-یا-متحرک فراز مد اردبیل

سقف کاذب مشبک یا ۶۰*۶۰ یا کلیک کناف: این نوع سقف کاذب که معمولا برای پارکینگ‌ها، فضاهای T شکل  و … کاربرد بیشتری دارد و در اجرای آن از سپری‌های آ شکل و تایل‌های ۶۰*۶۰ استفاده می‌شود.

در ساخت این سقف از تایل‌های گچی و پروفیل‌های سپری استفاده می‌شود.  پروفیل‌ها از جنس گالوانیزه هستند. در صورتی که تایل کناف متحرک گچی نباشد، از متریال معدنی، آلومینیومی یا پوشالی استفاده می‌کنند. دلیل نام‌گذاری این سقف این است که تایل و قاب اتصال ثابتی ندارند و هر تایل می‌تواند به راحتی با دست برداشته شود. این نوع برای مکان‌هایی مناسب‌تر است که نیاز است به تاسیسات سقف مثلا پارکینگ‌ها دسترسی داشت.

سقف کاذب رابیتس

سقف-کاذب-رابیتس فراز مد اردبیل
سقف-کاذب-رابیتس فراز مد اردبیل

تقریبا می‌توان گفت که سقف کاذب کناف امروزه جایگزین رابیتس قدیمی شده است در سقف کاذب رابیتس میلگردها به تیرچه‌ها جوش داده می‌شوند و بعد روی آنها رابیتس بسته می‌شود و در مرحله بعد چشمه‌های رابیتس را با گچ پر می‌کنند که در این مرحله شکل کار مشخص شده و سقف آماده رنگ است. با وجود قدیمی بودن این سقف همچنان در بازار رایج است.

سقف کاذب گریلیوم

سقف-کاذب-گریلیوم فراز مد اردبیل
سقف-کاذب-گریلیوم فراز مد اردبیل

سقف کاذب گریلیوم جذابیت زیادی دارد. این سقف از حفره‌های مربع ساخته شده و باز است. مزیت زیرسازی آن از فولاد و جنس آن از آلومینیوم است. مزیت این سقف ساده بودن در اوج لوکس بودن است.

سقف کاذب چوبی

سقف‌های-کاذب-چوبی فراز مد اردبیل
سقف‌های-کاذب-چوبی فراز مد اردبیل

همان‌طور که از نام این سقف پیداست از جنس چوب است. چشم اندازی که با سقف ساخته می‌شود گرم و طبیعی است و می‌تواند جلا بخش کل منزل و روح آدمی باشد. سقف‌های کاذب چوبی دارای مدل‌های متنوعی هستند که با توجه به سلیقه خود می‌توان آن‌ها را در طراحی استفاده کرد. می‌توانند تمام سطح سقف یا قسمتی از آن را پوشش دهند.

سقف کاذب آکوستیک یا جاذب صوت

سقف-کاذب-آکوستیک فراز مد اردبیل
سقف-کاذب-آکوستیک فراز مد اردبیل

زمانی که قرار است یک محیط آکوستیک شود، باید به این نکته توجه شود که چیزی که از آن استفاده می‌شود نباید امواج صدا را منعکس کند و عبور ندهد بلکه باید امواج را دریافت کند و اجازه ندهد از خود عبور کنند.

خاصیت سقف کاذب آکستیک دقیقا همین است. این سقف‌ها معمولا از از جنس گچ، چوب، مقوا یا پارچه هستند و می‌تواند در هر محیطی که نیاز به آکوستیک کردن باشد مورد استفاده قرار داده شوند.

سقف کاذب آکوستیک صدا خود جز سقف‌های آکوستیک مشبک است.

سقف کاذب آلومینیومی و دامپا

سقف-کاذب-آلومینیومی فراز مد اردبیل
سقف-کاذب-آلومینیومی فراز مد اردبیل

این نوع سقف به دو دسته تقسیم می‌شود. سقف کاذب نواری یا سقف دامپا که از پنل‌های فولادی و زیرسازی پروفیل فولادی ساخته شده است و سقف مشبک آلومینیومی که از تایل‌های آلومینیومی و پروفیل‌های سپری ساخته شده‌اند.

سقف کاذب پی وی سی

سقف-کاذب-pvc فراز مد اردبیل
سقف-کاذب-pvc فراز مد اردبیل

این سسقف هم به دو دسته تقسیم می‌شود. سقف کاذب با پنل نواری نواری و سقف نواری پی وی سی که زیر سازی پروفیل فولادی دارد و سقفی که از تایل‌های پی وی سی و پروفیل‌های سپری تشکیل شده است. پروفیل‌ها آلومینیومی یا گالوانیزه هستند.

مزایای سقف کاذب پی وی سی شامل عایق صوتی و حرارتی، قابل شستشو بودن، متریال قابل تعویض، وزن کم، ضد حریق بودن، ضد آب بودن و مقاومت در برابر رطوبت است.

سقف کاذب ترکیبی

سقف کاذب ترکیبی فراز مد
سقف کاذب ترکیبی فراز مد

این سقف از ترکیب دو یا چند نوع از سقف‌های نام برده شده است.

برای انتخاب بهترین سقف می‌توان برای به دست آوردن راهنمایی بیشتر با کارشناسان نوین ساخت تماس گرفت. کارشناسان این مجموعه با توجه به به فاکتور‌های زیر به همه در انتخاب سقف کاذب مورد نیاز راهنمایی ارائه می‌دهند:

۱٫ کاربری فضا

۲٫ رطوبت فضا

۳٫ نیازه بهه دسترسی به پشت سقف

۴٫ هزینه‌ی مد نظر کارفرما

۵٫ نوع طراحی وسایل

۶٫ نورپردازی

پیام بگذارید